• نشــانــی
    بزرگراه یادگار امام شمال، خروجی ایثارگران شمالی بلوار امامزاده، روبروی خیابان تبرک، پلاک 64
  • ساعت کاری
    همه روزه 9 صبح تا 9 شب
  • ایمیل
    info@tvservic.com

13 ژوئن

روش صحیح نگهداری از تلویزیون های جدید

حتماً به خاطر دارید تلویزیون های قدیمی و لامپ تصویر دار، در مقابل ضربه ها و اتفاقات، به میزان خوبی مقاوم بودند؛ در حالی که نظر می رسد تلویزیون های LEDو LCD امروزی علی رغم کیفیت بالا، در مقایسه با انواع قدیمی تلویزیون استحکام زیادی ندارند.
تعمیر تلویزیون LCD از جمله موارد پرهزینه است؛ هرچند برای نگهداری از تلویزیون ها موارد قابل رعایت بسیار ساده ای وجود دارد که موجب چند برابر شدن طول عمر دستگاه می گردد.

انتخاب مکان مناسب برای تلویزیون

به دمای محل قرار گیری تلویزیون توجه کنید. این مکان باید به دور از سرمای شدید، گرمای سخت و نور مستقیم آفتاب باشد؛ چراکه نوسانات شدید دمایی می تواند موجب از بین رفتن سیستم درونی تلویزیون شود.
از جمله موارد آسیب به تلویزیون نزدیکی آن به کولر یا رادیاتور شوفاژ است؛ همچنین مکان های پر تردد برای قرارگیری تلویزیون مناسب نیستند؛ چرا که ممکن است به دلیل رفت و آمد زیاد، احتمال اصابت اشیا به تلویزیون افزایش پیدا می کند. توجه داشته باشید که در این صورت هرگز اقدام خودسرانه ای انجام ندهید و تعمیرات تلویزیون LCD را به تعمیرکار بسپارید.

نگهداری از تلویزیون

یکی دیگر از دلایل خرابی هر نوع وسیله الکتریکی نوسانات ولتاژ است؛ بنابراین بهتر است حتما برای تلویزیون از محافظ برق استفاده کنید و چنانچه برای مدت زمانی نه چندان کوتاه از تلویزیون استفاده نمی کنید، بهتر است آن را از برق بیرون بکشید؛ سعی کنید در فواصل زمانی 2 الی 3 ساعت، دستگاه خود را به مدت چند دقیقه خاموش کنید. این امر برای کاهش دمای تجهیزات داخلی توصیه می شود.
یکی دیگر از کارهایی که باعث می شود طول عمر تلویزیون بیشتر بشود و نیاز به تعمیر تلویزیون در طی زمان کاهش یابد، کم کردن نور پس زمینه و یا شفافیت تلویزیون است. این کار باعث می شود لامپ های ال ای دی صفحه نمایش با تمام قوا کار نکند و دوام بهتری داشته باشد.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

First Name*
Last Name*
Email*
Your Comments*
تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09126330209
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30
فرم درخواست تعمیر