• نشــانــی
  بزرگراه یادگار امام شمال، خروجی ایثارگران شمالی بلوار امامزاده، روبروی خیابان تبرک، پلاک 64
 • ساعت کاری
  همه روزه 9 صبح تا 9 شب
 • ایمیل
  info@tvservic.com

06 ژوئن

روش های عیب یابی LED

در مورد تلویزیون های LED به طور کلی مسئله این است که LED های موجود در حقیقت همان LCD پنل های معمولی هستند و به زبان ساده تر، تنها به جای لامپهای CCFL که به عنوان نورهای پس زمینه از آن ها در LCD ها استفاده می شد از چندین LED استفاده می شود که به بهینه سازی مصرف انرژی در پنل ها کمک می کند.
برای تعمیرات تلویزیون LED در ابتدا باید بدانیم از چه نشانه هایی می توان فهمید نیاز به تعمیر می باشد. موارد زیر من جمله این نشانی هستند:

 1. دیرتر روشن شدن تلویزیون: در اکثر موارد، در بخش پاور تلویزیون است و برای تعمیر تلویزیون ال ای دی باید قطعات فرسوده در بخش پاور را تعویض کرده و در برخی موارد باید برد پاور تعویض گردد.
 2. تلویزیون صدا دارد اما تصویری نشان نمی دهد: همگامی که تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد در بیشتر موارد خرابی در قسمت بک لایت است و در گاهی نیز ایراد از بردهای دیگر تلویزیون می تواند باشد که به بررسی بسیار دقیقی نیازمند است.
 3. به یک باره تلویزیون به هنگام کار کردن خاموش شد: در اکثر موارد به دلیل نوسانات برق است که موجب سوختگی در قسمت پاور تلویزیون و باقی قسمت ها می شود.
 4. اصلا تلویزیون صدایی ندارد: این ایراد در اکثر اوقات در بخش مین برد تلویزیون است و برای تعمیر تلویزیون LED باید برد مین آن تعمیر شود و در صورت عدم امکان تعمیر، برد مین تعویض گردد.
 5. چراغی که در جلوی تلویزیون موجود است چشمک می زند اما روشن نمی شود : وقتی چراغ جلویی تلویزیون چشمک می زند اما روشن نمی شود در اکثر موارد در تلویزیون های سامسونگ ایراد در بخش پاور تلویزیون است و معمولا اقدام به تعمیر برد پاور می شود.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

First Name*
Last Name*
Email*
Your Comments*
تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09126330209
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30
فرم درخواست تعمیر