• نشــانــی
    بزرگراه یادگار امام شمال، خروجی ایثارگران شمالی بلوار امامزاده، روبروی خیابان تبرک، پلاک 64
  • ساعت کاری
    همه روزه 9 صبح تا 9 شب
  • ایمیل
    info@tvservic.com
مشکلات فنی تلویزیون ها

19 فوریه

مشکلات فنی تلویزیون ها

امروزه تلویزیون های LCD ،LED و پلاسما با انواع مدل ها، کیفیت ها، برندها و قیمت های مختلف جای تلویزیون های قدیمی را گرفته اند.
به طبع این تکنولوژی های جدید، مسائل و مشکلات فنی خاص خود را نیز دارا می باشند. در این مقاله عناوین برخی از مهم ترین این مشکلات و ایرادات احتمالی را بیان می داریم:

مشکلات پنل

مشکلات پنل در مدل های گوناگون ظاهر می شود. یکی از آن ها وجود خط افقی در تصویر است که جز شایعترین موارد خرابی پنل محسوب می گردد.
ممکن است دلیل خاصی برای پدید امدن این مشکل وجود نداشته باشد و تنها استفاده طولانی مدت و یا معرض نور و گرمای زیاد قرار گرفتن آنرا بوجود آورد.
البته این اتفاق نباید زیاد بیوفتد چرا که تلویزیون وسیله ای برای استفاده طولانی مدت است، اما اغلب و متاسفانه از پنل های کم کیفیت استفاده می شود و این اتفاق را پدید می آورد.

بهم ریختگی کلی تصویر

این اختلال در تصویر نیز راهی جز تعویض پنل ندارد.

تاریکی و کم نور شدن تمام یا بخشی از تلویزیون

این مورد به قسمت BackLight پنل مربوط می شود. حتما مراکز تعمیر تلویزیون معتبر و با تجربه تکنسین هایی حرفه ای و متخصص برای تعمیر این قطعه خواهند. اگر به مرکز مطمئن تعمیر تلویزیون دسترسی ندارید، حتما به فکر تعویض این قطعه بیوفتید این موضوع را با تعمیرکار در میان بگذارید که نمی خواهید قطعه تعمیر شود بلکه تعویض را می خواهید.
این موضوع قابل ذکر است که BackLight قطعه ای کم یاب است و معمولا هر تعمیرکاری سعی بر درست کردن ان دارد. حواستان را جمع کنید که تلوزیون خود را به چه کسی می سپارید.

بهم ریختگی رنگ ها

بهم ریختگی غیر عادی یک رنگ در تمام و یا بخشی از تصویر و یا بوجود آمدن هاله ایی از چند رنگ در تلویزیون در ابتدایی ترین حالت نشان از مشکل در لایه پنل را می داند. شاید این موضوع هیچ راخ کاری جز تعویض پنل نداشته باشد. البته این کار بعد از بررسی تنظیمات تصویر برای نورپس زمینه و دیگر موارد باید صورت بگیرد. شاید مشکلی که به نظر میرسد از پنل باشد با تنظیمات ناآگاهانه و غیر عمد صفحه نمایش بوجود امده باشد.

سوختگی پیکسل ها

در تلویزیون هر پیکسل شامل 3 عدد ساب پیکسل برای ایجاد رنگ می باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل در بخش های ترانزیستور و پیکسل ها ( که بصورت گروهی کار می کنند. )، از انجام راه حل های سنتی مانند فشار با سوزن بپرهیزید زیرا فقط باعث تشدید وضعیت خواهید شد.
تعمیر یا تعویض این قطعه را به یک مرکز تعمیر تلویزیون بسپارید و از دستکاری های سنتی مانند فشار دادن با سوزن بپرهیزید. اینکار نه تنها کاری را درست نمی کند بلکه ممکن است باعث آسیب به سایر قطعات وسیله نیز گردد.

مشکل پنل در تلویزیون های پلاسما

تلویزیون های (PDP) با توجه به مصرف بالای جریان انرژی و همچنین قدیمی بودن تکنیک باروری ان ها، امکان خرابی در پنل آن ها زیاد است.
نکاتی را در تلویزیون های پلاسما در زمان راه اندازی پنل می بایست به دقت رعایت نمود. چرا که مهم ترین اصل در این نوع تلویزیون ها راه اندازی و کارهای مربوط به پنل آن ها می باشد.
مثلا در ساعت اولیه استفاده، به هیچ وجه نباید نور و رنگ تصویر بالا برده شود و زیاد شود. این مورد می بایست حتی در کمتر از حالت استاندارد قرار گیرد.

نوسان برق

این مشکل ممکن است دامن گیر تمامی مدل ها و انواع تلویزیون ها بشود و درهیچ موردی استثنا وجود ندارد.

گرد و غبار

یکی از مشکلات خرابی های اخیر تلویزیون های امروزی گرد و غبار است.نشستن گرد و غبار بر روی قطعات الکترونیکی هر وسیله ای خصوصا راه یابی آنها به درون بدنه تلویزیون حرارت و حتی در مواردی اتصال و اختلالات کوتاه مدت را بوجود می آورد.
برای جلوگیری از این مشکل بدون باز کردن درب وسیله، داخل آن را به وسیله پمپ های باد تمیز کنید و زود به زود سطح تلویزیون را با پارچه نرم تمیز کنید.

فن تلویزیون

فن نیز از مواردی است که ممکن است نیم سوز شود، اتصالی پیدا کند و یا در کل از کار بیوفتد.

WIFI تلویزیون

وای فای نیز با توجه به این نسل جدیدی از تکنولوژی است راه اندازی و کار با آن ممکن است کمی مشکل بوجود آورد.

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09126330209
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30
فرم درخواست تعمیر