• نشــانــی
    بزرگراه یادگار امام شمال، خروجی ایثارگران شمالی بلوار امامزاده، روبروی خیابان تبرک، پلاک 64
  • ساعت کاری
    همه روزه 9 صبح تا 9 شب
  • ایمیل
    info@tvservic.com

02 دسامبر

کنتراست

تلویزیون‌های LCD همیشه هنگامی‌ که تلویزیون روشن است نور پس زمینه را هم دارند. برای تولید رنگ سیاه بر روی صفحه نمایش باید مانع از برخورد نور پس زمینه به صفحه نمایش شود و این‌کار را با استفاده از منحرف کردن کریستال به یک مکان کاملا بسته انجام می‌ گیرد.
این امر باعث ایجاد کنتراست کم تصویر و محو شدن جزئیات در قسمت های تاریک تصویر است.
در تلویزیون‌های LED، سعی شده تا این مشکل با استفاده از local dimming حل شود. با استفاده از این تکنولوژی، در قسمت های تیره تصویر با کنترل نور LED‌ ها سعی می‌کنند تا میزان تیرگی نقطه ها را بالاتر ببرند و کنتراست بهتری را برای تصویر تولید کند و جزئیات قسمت های تیره را بهتر نمایش دهد.

مقایسه LCD و LED از لحاظ زاویه دید:

تکنولوژی LCD‌های قدیمی‌ تلاش بسیاری برای بهبود زاویه دید کرده‌ است اما تا امروز بهترین زاویه دیدی که داده‌اند، نمی‌تواند زاویه‌های کمتر از 30 درجه از لبه تصویر را پوشش بدهد، اما در تکنولوژی تلویزیون‌های LED این مقدار بسیار بهتر شده است. اما تعمیرات تلویزیون ال سی دی نسبت به ال ای دی آسان تر می باشد.
نمایش ویدئو‌های با سرعت زیاد:
ویدئو‌هایی که شامل صحنه‌های اکشن می باشند و در فاصله زمانی بسیار کم تعداد زیادی از اتفاقات رخ می‌دهند به زمان پاسخ و نرخ رفرش صفحه وابستگی دارند. این مسئله هیچ‌گونه وابستگی به تکنولوژی تولید نور پس زمینه ندارد.
اگر این فاکتور برایتان اهمیت دارد باید بر اساس زمان پاسخ(Response time) و (Refresh rate) تصمیم بگیرید که کدام مدل (توجه کنید مدل نه LCD یا LED) را انتخاب کنید.
تی وی سرویس نمایندگی تعمیرات تلویزیون در تهران می باشد و با دارا بودن سابقه بالا و جلب رضایت مشتریان خود در زمینه تعمیرات تلویزیون ال سی دی و همچنین تجربه بالای تکنسین های خود در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی فعالیت می کند. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تماس با ما
صفحه اینستاگرام
کانال تلگرام ما
از ما بپرسید
09126330209
X
زمان پاسخ گویی 9:30 الی 17:30
فرم درخواست تعمیر